Visi susiduriame su itin spačiu kainu augimu. Todėl siūlome
NEMOKAMĄ konsultaciją.
Šį mėnesį net 3 valdandas kiekvieną savaitę konsultuojame NEMOKAMAI. Jei norite trumpos, aiškios ir NEMOKAMOS konsultacijos, paskubėkite rezervuoti laiką ir būtinai pažymėkite, kad norite nemokamos konsultacijos. Vietų nedaug, tad paskubėkite.
LR CK yra numatyti keturi atvejai, kai santuoka vieno sutuoktinio prašymu gali būti nutraukta supaprastinta tvarka, t.y. ypatingąja teisena. Supaprastinta tvarka šiais atvejais nustatyta siekiant apsaugoti vieno iš sutuoktinių interesus ir preziumuojant, kad, sutuoktiniams kartu nebegyvenant ilgiau kaip metus (vienas sutuoktinis teismo sprendimu pripažintas nežinia kur esančiu, vienas sutuoktinis atlieka laisvės atėmimo bausmę ilgiau nei vienerius metus arba ilgiau kaip metus gyvenant skyrium) arba vienam jų tapus neveiksniam, šeima iširo.
Visais šiais atvejais bendra ir svarbiausia, kad sutuoktinis, norintis išsiskirti, nekaltina kito sutuoktinio, jog santuoka iširusi, t.y. nėra keliamas kito sutuoktinio kaltės klausimas. Tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių sutuoktiniams nėra galimybės susitarti dėl santuokos nutraukimo padarinių ir negalima nutraukti bendru jų sutarimu.
LR CK numatytas sutuoktinių gyvenimas skyrium (separacija) yra pagrindas nutraukti santuoką šio skirsnio tvarka tik jeigu gyvenimas skyrium (separacija) buvo patvirtinta teismo tvarka, t. y. laikantis įstatyme nurodytos procedūros. Todėl ši norma neapima faktinio gyvenimo skyrium, neįforminto teismo tvarka.
LR CK numatyta ne tik paties sutuoktinio, bet ir pripažinto neveiksniu sutuoktinio globėjo, taip pat globos ir rūpybos institucijos ar prokuroro galimybė inicijuoti ištuokos bylą. Tokia taisyklė nustatyta siekiant apsaugoti pripažinto neveiksniu sutuoktinio interesus.
Pažymėtina, kad šiuo atveju teismui bus rašomas prašymas, kuris yra apmokestinamas žyminiu mokesčiu. Kadangi santuoka nutraukiama vieno sutuoktinio iniciatyva, sutarties dėl santuokos nutraukimo padarinių nebus.
Skyrybų byla nagrinėjama supaprastinto proceso tvarka, t.y. ypatingąja teisena. Šiuo atveju teismas neturi teisės nustatyti iki šešių mėnesių terminą sutuoktiniams susitaikyti ir šiam laikotarpiui sustabdyti bylos nagrinėjimą, tačiau turi teisė pasiūlyti šalims susitaikyti (pasiūlyti kreiptis į psichologą, šeimos krizių centrą ir pan.), ir šalims sutikus, atidėti bylos nagrinėjimą.
Atkreiptinas dėmesys, kad kitas sutuoktinis arba jo globėjas turi teisę pareikšti, kad santuoka iširo dėl prašymą padavusio sutuoktinio kaltės, ir reikalauti, kad teismas išskirtų dėl pareiškėjo kaltės. Teismas, atsižvelgdamas į konkrečias bylos aplinkybes, taip pat gali pripažinti, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės.
Skyrybų byloje būtina išspręsti ir visus kitus klausimus, susijusius su jos nutraukimu (nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos ir išlaikymo, bendro sutuoktinių turto padalijimo, sutuoktinių tarpusavio išlaikymo ir kt.).
LABAI SVARBU!
Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus teismuose atstovauti fizinius amenis gali tik advokatai (o ne teisinių paslaugų įmonių darbuotojai!). Santuoką nutraukti (išskirti) gali tik teismas. Todėl siūlome rinktis tik kvalifikuotų, patikimų ir patyrusių advokatų teisines paslaugas!
Domina teisinės paslaugos?
Palikite kontaktus ir mes susisieksime su Jumis per 12 darbo valandų.