Tai pats paprasčiausias, pigiausias (sutuoktiniai yra atleidžiami nuo žyminio mokesčio mokėjimo), greičiausias (įstatymas numato, kad prašymai dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu teisme išnagrinėjami ne vėliau kaip per trisdešimt dienų nuo jų priėmimo dienos) ir neskausmingiausias sutuoktiniams skyrybų būdas.
Visi susiduriame su itin spačiu kainu augimu. Todėl siūlome
NEMOKAMĄ konsultaciją.
Šį mėnesį net 3 valdandas kiekvieną savaitę konsultuojame NEMOKAMAI. Jei norite trumpos, aiškios ir NEMOKAMOS konsultacijos, paskubėkite rezervuoti laiką ir būtinai pažymėkite, kad norite nemokamos konsultacijos. Vietų nedaug, tad paskubėkite.
Šis santuokos nutraukimo būdas galimas esant visoms šioms sąlygoms:
♦ nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau nei vieneri metai. Toks terminas nustatytas siekiant išsaugoti santykių stabilumą, užkirsti kelią lengvabūdiškiems, neapgalvotiems, impulsyviems sutuoktinių sprendimams ir nesudaryti sąlygų fiktyvioms santuokoms. Kita vertus, vienų metų terminas yra pakankamas patiems sutuoktiniams įsitikinti, ar įmanomas tolesnis bendras jų gyvenimas. Tačiau šis terminas taikomas tik nutraukiant santuoką bendru sutuoktinių prašymu. Nutraukti santuoką kitais įstatyme numatytais pagrindais galima ir nepraėjus metams, kai ji sudaryta.
♦ kai sutuoktiniai sutaria ne tik dėl skyrybų, bet ir dėl teisinių jos nutraukimo padarinių. Jeigu sutuoktiniai sutaria, kad jų santuoka iširo, tačiau nesutaria dėl teisinių santuokos nutraukimo padarinių, nutraukti santuokos bendru sutuoktinių sutarimu negalima. Aplinkybę, kad sutuoktiniai sutaria dėl teisinių skyrybų padarinių, gali patvirtinti tik šiuo klausimu sutuoktinių raštu sudaryta sutartis. Tokią sutartį sutuoktiniai gali surašyti ir patys, tačiau patartina, kad jų prašymu ją parengtų advokatas. Joje privalo būti aptarta:
◊ turto, esančio bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe, padalijimas (sutartyje privalo būti tiksliai išvardyti daiktai ir kitoks turtas, kurį jie pripažįsta bendrąja jungtine nuosavybe, nurodomas teisinis jų įsigijimo pagrindas ir konkrečiai įvardinta, koks turtas atitenka vienam ar kitam iš jų);
◊ sutuoktinių tarpusavio išlaikymas. Šiuo atveju sutartyje įvardijama, kuris sutuoktinis kuriam teiks išlaikymą, ir nurodoma išlaikymo dydis ir būdas.
◊ jeigu sutuoktiniai turi nepilnamečių vaikų – su kuriuo iš tėvų išsiskyrus jie lieka gyventi, t.y. sutuoktiniai privalo susitarti dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nutraukus santuoką. Šiuo atveju sutuoktiniai sutartyje privalo aptarti tvarką, kaip skyrium gyvenantis tėvas ar motina bendraus su vaiku ir dalyvaus jį auklėjant.
◊ nepilnamečių vaikų išlaikymas, t.y. privalo būti numatytas konkretus jų išlaikymo dydis ir būdas.
♦ abu sutuoktiniai yra visiškai veiksnūs.
Šios bylos priklauso sutuoktinių gyvenamosios vietos apylinkės teismo kompetencijai. Jeigu sutuoktiniai neturi bendros gyvenamosios vietos, šios bylos priklauso nagrinėti vieno iš sutuoktinių gyvenamosios vietos apylinkės teismui abiejų sutuoktinių pasirinkimu.
Tiek rengdamasis nagrinėti skyrybų bylą, tiek ją nagrinėdamas teismas privalo imtis priemonių, kad sutuoktiniai susitaikytų. Vienas iš tokių būdų – bylos nagrinėjimo sustabdymas. Ši norma suteikia teismui teisę nustatyti ne ilgesnį kaip šešių mėnesių terminą sutuoktiniams susitaikyti. Sustabdyta byla atnaujinama bet kurio sutuoktinio prašymu. Tačiau ši priemonė ne vienintelė. Teismas, siekdamas šio tikslo, gali imtis ir kitų priemonių: rengdamasis nagrinėti bylą surengti neformalius pokalbius su sutuoktiniais, rinktis žodinį, o ne rašytinį procesą ir panašiai.
Nutraukiant santuoką toje pačioje byloje būtina išspręsti ir visus kitus klausimus, susijusius su jos nutraukimu (nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos ir išlaikymo, bendro sutuoktinių turto padalijimo, sutuoktinių tarpusavio išlaikymo ir kt.).
LABAI SVARBU!
Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus teismuose atstovauti fizinius amenis gali tik advokatai (o ne teisinių paslaugų įmonių darbuotojai!). Santuoką nutraukti (išskirti) gali tik teismas. Todėl siūlome rinktis tik kvalifikuotų, patikimų ir patyrusių advokatų teisines paslaugas!
Domina teisinės paslaugos?
Palikite kontaktus ir mes susisieksime su Jumis per 12 darbo valandų.